Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Deklarowanie słowa i wartości liczbowej


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak zadeklarowanie słowa i wartości liczbowe dla nich, bo chce zrobić grę (karciana) i chce zadeklarować np. $1a = "As pik" i wartość liczbową do asa 1 i 11.

Jakoś tu pusto...

Opublikowano

Local $tablica [3] = ["As pik", "1", "11"]

to co mam zrobić aby pokazał to msgbox'ie?

Jakoś tu pusto...

Opublikowano

@up. tablice indeksuje się od 0

zrób sobie tablicę kart. Dwuwymiarową. Mniej więcej coś takiego.

$karty[iloscRoznychKart][3] = [["Aa Serce", 0, 0], ["As Kier", 0, 1]... gdzie pierwszy element to nazwa karty, drugi id karty (każda nazwa ma osobny), a trzeci to kolor (0-3).

Do tego możesz dodawać sobie jakieś inne potrzebne ci wartości.

Opublikowano

Ale asy po trzywartości: nazwa, 1 i 11 (Black jack i remik) to taka tablica?: $karty 1[4][4]

= ["As pik", 0, 0] itp; a $karty[20][4]

= ["Król karo'', 0, 0] itp. Tak?

Jakoś tu pusto...

Opublikowano

Coś dziwnie ci to wychodzi, nie rozumiem twojego toku rozumowania.

Ja bym to zrobił tak.

$iloscKart = 52 ;chyba tyle jest?

$karty[iloscKart][4] = [["As pik", 0, 0, 11], ["As karo", 0, 1, 11], ..., ["Krolowa Pik", 2, 0, 9],...]

gdzie kolejne elementy to [nazwa, id typu karty, id koloru karty, moc czy cos]

musisz przecież je jakoś rozróżniać, a robienie tego poprzez jakąś liczbę (np id) jest dużo wygodniejsze i szybsze niż poprzez nazwe.

A np ręka gracza

$reka[$iloscKartWRece][2] = [[0, 0], [2, 3],...] gdzie [id typu, id koloru]

Opublikowano

Asy mają wartość 1 i 11, a pozostałe figury i 10 po 10, a blotki według oczek to jak mam to ustawić?

Jakoś tu pusto...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...